Historycznie o miejscu

Szacuje się, że miejscowość Kąty Opolskie powstała z końcem XIII wieku. Ponieważ właśnie z tamtego okresu pochodzą pierwsze wzmianki o małej wsi, leżącej nieopodal miasta Opola, będącego stolicą księstwa Opolskiego.

Kąty Opolskie leżą nad brzegiem rzeki Odry w malowniczej okolicy, od wschodu otoczonej polami i łąkami, od zachodu lasem sięgającym aż za horyzont. Jednak to właśnie ta jedna z największych rzek miała strategiczne znaczenie, kiedy pojawili się tutaj pierwsi osadnicy. Dawała jej mieszkańcom schronienie, stanowiąc naturalny mur przed atakami wrogów, z drugiej strony była traktem łączących ją z innymi miejscowościami, dającym prace i dostarczając żywność.

Tradycja wspólnoty

Przez wieki w tej wsi osiedlały się osoby różnych narodowości, to jednak nie przeszkadzało nikomu wspólnie żyć, tworząc wspólnotę sąsiadów, bliskich sobie i gotowych zawsze nieść drugiemu pomoc.
Bo wyjątkowość Kątów Opolskich, stanowią jej mieszkańcy. Od lat charakteryzujących się dużą serdecznością, otwartością i szczerością wobec drugiej osoby. Dla wielu z nas to nie tylko sąsiedzi, to rodzina. Dlatego zawsze każde wydarzenie organizowane w tej niedużej miejscowości, dostarcza dużo radości u wszystkich jej mieszkańców.

Cichy Kącik, czyli
…Restauracja&Hotel 
Joanna

Dożynki, wesele, urodziny to okazja do wspólnego biesiadowania.
W Kątach Opolskich zawsze istniało miejsce, gdzie wszyscy mogli się spotkać, napić, zjeść, zatańczyć przy muzyce do białego rana. Kiedyś nazywało się Cichy Kącik, dzisiaj nazywa się Restauracja&Hotel Joanna.

A właściciele, chcąc być blisko tradycji, być blisko mieszkańców, dbają o to by każdy, poczuł się jak w domu. Bo w Restauracja&Hotel Joanna zawsze spotkasz się z ciepłym przywitaniem, poczujesz się przyjemnie i będziesz chciał z przyjaciółmi i rodziną wspólnie spędzać czas.

Wspólnie jak w domu.